Wizytacje prywatne vz lecznice stomatologiczne na NFZ

Pomimo iż ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe oraz płaci je nieomalże każdy obywatel stworzonego przez nas kraju, dużo Polaków nie korzysta z usług stomatologów oferowanych w przychodniach. Najczęstszym powodem tego jest jakość samych usług. Bywa, że plomby wykonywane na lecznic wypadają już po kilku dniach oraz kolejne wizyty kończą się jednakowo. Stomatolodzy w takich wymogach nie dysponują ekwipunkiem najlepszej jakości. Od czasu do czasu, co nie powinno mieć miejsca, nie przykładają oni słusznej wagi do swojej pracy.

Przez to jedynie pogarszają stan zębów pacjentów. Należałoby wtrącić także o uprzejmości, gdyż to najbardziej dostrzega pacjent, jaki tego samego dentystę odwiedzi na osobistej wizycie. Pacjent tratowany jest w owym czasie z niemało znacznie większą uprzejmością, a dentysta podchodzi indywidualnie do każdego przypadku – tak, jak w gabinecie ortodonta września. Z przyczyny tych różnic wielu pacjentów decyduje się na prywatne wizyty i ponosi dodatkowe wydatki leczenia. Wizyty prywatne są o wiele korzystniejsze dla wigoru naszych zębów nie każdy jednak ma okazję sobie na nie pozwolić. Leczenie jednego zęba na prywatnej wizycie ma okazję nas kosztować mniej więcej 50-100 zł. Leczenie kanałowe to już koszt kilkuset złotych.

Ceny nie są w następstwie tego małe, ale mimo to w prywatnych przychodniach wielokrotnie są kolejki, a termin wizyty nie okazjonalnie oddalony jest o parę dni, a nawet miesięcy z powodu obszernej liczby chętnych. Wizyty u stomatologów nie są przyjemne. Borowanie czy usuwanie zęba zazwyczaj jest bolesne, przez co wielu pacjentów unika wizyt u dentystów tak długo, jak jest to tylko dopuszczalne.

Jakim sposobem się okazuje można odwiedzić stomatologa oraz w czasie wizyty nie odczuwać bólu. Wszystko zależy oczywiście od podejścia samego dentysty. Jeden lekarz może podczas jednorazowej wizyty zająć się jednym zębem, a inny będzie prosił o parę wizyt, przy czym cały czas leczenie będzie dotyczyło tego samego zęba. W pierwszym przypadku jednakże wizytę nie będziemy wspominać przyjemnie. W drugim natomiast najpewniej w ogóle nie poczujemy bólu. W wypadku wielu wizyt borowanie przebiega etapami. Po dowolnym z nich zakładana jest tzw. trutka, to właśnie dzięki jakiej następna wizyta także będzie bezbolesna. W ten sposób jeden po drugim wykonywane drążenie poprzedzane jest znieczulaniem.

Powiązane publikacje