Testy genetyczne jako baza leczenia onkologicznego w placówce medycznej OpraMed

Testy genetyczne to podstawa leczenia z zakresu onkologii w placówce medycznej OpraMed. Z ich wykorzystaniem można zdiagnozować nie tylko nowotwory, ale też skłonności do ich występowania. Terminy na badania wyznaczane są bezzwłocznie, co jest nad wyraz ważne u pacjentów zaniepokojonych pojawieniem się objawów mogących świadczyć o chorobie. Diagnozie poddane są nowotwory: nerek, płuc, jelita grubego, pęcherza moczowego, przełyku, trzustki, żołądka, tarczycy, piersi, jamy nosowo – gardłowej, skóry, bądź gruczołu krokowego. Materiał pozyskany jest z komórek krwi albo z wymazu z jamy ustnej. Kiedy tylko w wynikach badań wykryta będzie wyższa predyspozycja genetyczna na zachorowanie, pacjent może oczekiwać na leczenie w placówce.

Placówka oferuje: zastosowanie prewencji antynowotworowej, wczesne wykrywanie, jak i zatrzymanie rozwijania się schorzenia. Onokogenetyka to jedna z tych dziedzin, jakie w placówce są polecane. Dostępne testy pozwalają wykrywać zmiany genetyczne w chromosomach lub w białkach osób poddających się badaniu. Zapisując się na zabieg, chory może dowiedzieć się, jak przygotować się do badania.

Diagności zaznaczają, że wdrożenie profilaktyki jest znaczące w wypadku agresywnych postaci raka. Możliwe jest wyleczenie większości chorych, u jakich tylko na bardzo wczesnym etapie odkryto komórki chorobowe. Kiedy więc ktoś ma w rodzinie osobę chorującą na raka, to musi decydować się na badanie. Poradnia onkologiczna, na podobnej zasadzie jak poradnia onkologiczna prosperuje na najwyższym poziomie i z tego względu warto się tutaj skierować.

Zajmuje się ona udzieleniem porad pacjentom skierowanym przez innych specjalistów do tego miejsca. W poradni mają miejsce także wizyty kontrolne chorych zapisanych tuż po diagnostyce na leczenie w klinice. Wypromowana jest tutaj również edukacja medyczna i nawyki prozdrowotne. Diagnostyka jest znaczącym elementem działania działającego na terenie Warszawy placówki.

Powiązane publikacje