Profil pacjentów, jacy kierują się do ortopedów w ośrodku Sports Medic

Doświadczenie specjalistów z dziedziny ortopedii przyjmujących w Sports Medic powoduje, że placówka taka jest chętnie wybierana przez pacjentów mających kłopoty z narządem ruchu. Ortopedia Wrocław w takim miejscu realizowana jest także z wzięciem pod uwagę traumatologii. Obejmuje operacyjne leczenie stawów, kości oraz więzadeł. Lekarze traumatolodzy w pracy z pacjentami zasugerują się innowacyjnymi technikami terapii urazów i schorzeń. Ich duża wiedza i lata praktyki pozwolą na dopasowanie terapii każdorazowo pod względem konkretnych pacjentów.

Zabiegi chirurgiczne dotyczą najczęściej: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy. Choroby w tej placówce leczone są również z użyciem fibryny bogatopłytkowej, głównie w chorobach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Zaliczają się do nich: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych a także kontuzje mięśni. W ośrodku mają też miejsce badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na analizie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem USG bioderek.

Zabiegi ortopedyczne wliczają się do skomplikowanych zabiegów, ze względu na to, że aparat kostno – stawowy jest złożony. W zaprezentowanej placówce chorzy nie muszą się z kolei czegokolwiek obawiać, bo pracują w tym obiekcie specjaliści, jacy świetnie poradzą sobie z ich wypadkiem medycznym.

Wykwalifikowana kadra ma do wykorzystania nowoczesny sprzęt i wykonuje zabiegi uwzględniając doniesienia z dziedziny ortopedii i traumatologii. Eksperci, którzy pracują w tym ośrodku wyspecjalizowani są też w kontuzjach osób uprawiających sport i osób, które prowadzą aktywny styl życia. W pierwszej kolejności odbywa się diagnoza oraz leczenie schorzeń narządu ruchu. Dotyczą one: stawów, mięśni oraz kości. Wykwalifikowani ortopedzi zajmują się skorygowaniem wad postawy, leczeniem wad rozwojowych układu ruchu i przywróceniem go do całkowitej sprawności. Przyjmowane są dzieci oraz dorośli. W placówce stosowane są nowoczesne techniki leczenia i pacjenci mogą spodziewać się efektami leczenia.

Powiązane publikacje