Gdy boli ząb – wypróbuj, jaki doktor pomoże

Reguły zgodnej higieny jamy ustnej są kultowe raczej wszystkim, bowiem wpajane są już od najmłodszych lat. Koncerny fabrykujące pasty do mycia zębów i inne gadżety do higieny jamy ustnej prześcigają się w tworzeniu kampanii promocyjnych nie wyłącznie swoich towarów jakkolwiek również zasad dotyczących zdrowia zębów. Stomatologia jest dziedziną medycyny, w której pojawiają się jakieś odkrycia czy pionierskie rozwiązania i każde z nich jest niezwłoczne przekazywane społeczeństwu. I w teorii jest wszystko oczywiste, każdy zdaje sobie sprawę z tego co robić by uniknąć próchnicy.

Jednak w rzeczywistości popełniamy masę grzechów, jakie doprowadzają do problemów z zębami. Choć rozumie się samo przez się, iż zęby należy myć po posiłku, wiele osób przyznaje się do tego, że myje zęby niebawem po przebudzeniu, podczas porannej toalety. Mimo to już po zjedzeniu śniadania tej czynności nie wykonują, pomimo że czyszczenie zębów ma na celu między innymi właśnie usunięcie resztek jedzenia z jamy ustnej. Następnym problemem jest podjadanie pomiędzy posiłkami i picie słodzonych napojów. Cukier jest największym sprzymierzeńcem próchnicy i osoby, jakie miewają ubytki w wielu przypadkach przyznają się oczywiście do tego, że lubią słodycze.

Dentyści zalecają żeby, kiedy tak właściwie nie ma możliwości umycia zębów po posiłku, choćby przepłukać je płynem do jamy ustnej lub żuć gumę bez dodatku cukru. Higiena jamy ustnej jest niezwykle znacząca, nie jedynie ze względu na plusy estetyczne ładnego oraz ożywczego oddechu ale też z uwagi na zdrowie całego organizmu.

Niewątpliwie fundamentem właściwej higieny jest szczotkowanie zębów, najpoprawniej po dowolnym posiłku, jednakowoż chociaż dwa razy na dzień, co potwierdza stomatolog Słupsk. Z czego potrzebne jest mysie zębów wieczorem, przed snem. Jednakże stomatologia zaleca również zastosowanie innych metod popierających czystość w ustach. To na przykład nici zębowe, które użytkuje się po szczotkowaniu i jakie świetnie usuwają resztki pokarmu spomiędzy zębów. Rozumie się samo przez się bo, że zalegające pozostałości pożywienia ulegają rozkładowi, co z kolei prowadzi do przykrego zapachu lub ewentualnie innych problemów.

Powiązane publikacje